מלאו פרטים ונתקשר בהקדם

  contact

  תמ"א 38

  החל מ 1975 חלות בישראל תקנות מחייבות לעמידות מבנים ברעידות אדמה. כל מבנה חדש בכל מדינת ישראל מחויב לעמוד בהן. כחלק מההכנות לרעידת אדמה עלה הצורך בחיזוק מבנים קיימים שנבנו טרם כניסת התקנות לתוקף. קיימים כמיליון בנינים כאלה.

  בשנת 2005 גובשה תוכנית מתאר ארצית מספר 38 (תמ"א 38). התוכנית קובעת הנחיות תכנוניות לחיזוק מבנים שנבנו לפני 1980 וזאת בכדי לשפר את עמידות המבנים בפני רעידות אדמה. חיזוק הבניין הוא הזדמנות לשדרוג המבנה כולו, עיצוב מחודש של חזית הבניין והוספת אלמנטים משפרים (כמו מעלית, ממ"ד). לפיכך, קובעת תמ"א 38 הנחיות ברורות לעיצוב המבנה המחוזק תוך כדי התאמתו לרקמה העירונית הסובבת.

  עד כה ניתן היה לחזק מבנה שנבנה לפני 1980 ולקבל בתמורה זכויות לתוספת בנייה של קומה אחת באמצעות תוספת קומה עליונה, סגירת קומת עמודים מפולשת או תוספת אגף לבניין. במטרה לעודד חיזוק מבנים בפני רעידות אדמה החליטה המועצה הארצית לתכנון ובנייה, על מתן שורה של הקלות בתמ"א 38 הכוללות בין היתר תוספת זכויות בנייה של קומות נוספות ואפשרות למתן זכויות בנייה במגרש אחר בתמורה לחיזוק מבנים שטעונים חיזוק. בנוסף הוחלט לפרט בתמ"א 38 את התנאים ההנדסיים שיבטיחו את עמידות המבנה המחוזק מכוח התמ"א בדרישות התקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה, ובכלל זה הגדרת תנאי סף הנדסיים להגשת בקשה להיתר מכוח התמ"א והגדרה מראש של הגבלות עקב סיכון הנדסי.

   רוצים לדעת עוד? צרו קשר ונשמח לעזור

   טלפון הנהלה: 2600*
   פקס: 03-6126493
   כתובת: הנשיא בן צבי 72 הרצליה
   אימייל: info@galim-ltd.com